Všedný prototyp človeka

Autor: Róbert Jakab | 26.11.2012 o 14:10 | (upravené 26.11.2012 o 14:21) Karma článku: 7,56 | Prečítané:  471x

Ahoj ! Volám sa Dokonalý Človek. Som prototypom dnešného človeka. Som múdry, vysoko inteligentný a nemám žiadne nedokonalosti. S hodnotou IQ 148 žiarim ako Sírius medzi postupne zapadajúcimi hviezdami- medzi vami. Dokážem klásť odpovede bez poznania otázky a následne sa na ne pýtať. Sebemenšia záhada pre vás, je pre mňa odvekým klišé. Môj uhol pohľadu činí 360 stupňov a každý jeden uhol je pravý. Problémy dokážem riešiť v sekundových intervaloch, ale aby som povedal pravdu, veľa ich nemám. Keď si už nikto nevie rady, spoliehajú sa na mňa. Všetkým ukazujem smer cesty, pretože jedine ja viem, ako to v živote chodí. Nezažil som žiaden krst ohňom, strasti či neresti a predsa som tým pravým na poskytovanie životných rád a právd. Čo viem, neviem len preto, aby som nevedel, že to viem.

Čo sa týka fyzickej stránky, nestvoril ma Boh. Mojím strojcom bol určite prvotriedny a kvalifikovaný architekt. Dalo by sa povedať, že som ideálom muža s prostredným menom Kalokagatia. V spoločnosti sa všetko a každý točí okolo mňa. Som stredobodom pozornosti v každej situácii a aj keby som nebol, tak som. Som obľúbený a milovaný, nemám žiadnych nepriateľov. Tých čo mi odporujú prehliadam a tým, ktorý mi pomáhajú, pomoc opätujem. Som za každú „srandu“ a vôbec mi neprekáža, že každá „sranda“ niečo stojí. Nehľadím na následky svojich činov a ak sa mi niečo nepodarí tak som to určite nerobil ja.

Som súťaživý typ. V žiadnom športe nemám súpera a kam chodím, odtiaľ si prinášam trofeje. Som ten najvyšší level. Svojou cestou kráčam v sedemmíľových čižmách a každým rokom som o dva roky vpred. Konkurencii unikám bez použitia tlačidla „Turbo Boost“. Keď sa mi v práci nedarí, beriem spravodlivosť do vlastných rúk a prepisujem pravidlá. Ja jediný mám pravdu a ak som ju náhodou niekedy nemal, tak len preto, že som netušil, že ju mám.

Z mojich činov ostávajú iba prázdne reči. Neplním čo sľúbim a sľubujem len to, z čoho dokážem profitovať. Neberiem ohľad na ostatných a na ceste za ziskom manipulujem  ľuďmi. Neuznávam spoločnosť v ktorej žijem, no pokiaľ som na jej vrchole, dokážem s ňou koexistovať.

Som povolaním syn a úspechy druhých pripisujem sebe. Nesnažím sa zlepšovať svet, pretože si myslím, že svet nerobí nič pre mňa. Nedokážem pochopiť ľudskosť druhých a ich snahu veci meniť. Nevolím, pretože neverím v lepší zajtrajšok. Na všetko mám vlastné kritériá a ak ich niečo, alebo niekto nespĺňa, nejavím najmenšiu pozornosť. Svoj život beriem ako samozrejmosť a mojím najväčším údelom je moja existencia. Nedokážem sa vyrovnať s vedomím, že na svete je niekto viac ako ja.

Postupne zisťujem, že nie som prototypom. A čo je horšie – existujem!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Súd rozhodol proti Mayovej. Brexit musí schváliť parlament

Odchod Británie z Európskej únie musí odsúhlasiť parlament.

DOMOV

Gašpar podporil konšpirácie, vyvolal pochybnosti o šéfovi polície

Podpis pod vyhlásením by mal Gašpar podľa Kisku vysvetliť.

DOMOV

Lietadlá stáli milióny, no ministri lietajú linkami

Kaliňák hovorí, že každý má slobodný výber, ako bude cestovať.


Už ste čítali?