Všedný prototyp človeka

Autor: Róbert Jakab | 26.11.2012 o 14:10 | (upravené 26.11.2012 o 14:21) Karma článku: 7,56 | Prečítané:  489x

Ahoj ! Volám sa Dokonalý Človek. Som prototypom dnešného človeka. Som múdry, vysoko inteligentný a nemám žiadne nedokonalosti. S hodnotou IQ 148 žiarim ako Sírius medzi postupne zapadajúcimi hviezdami- medzi vami. Dokážem klásť odpovede bez poznania otázky a následne sa na ne pýtať. Sebemenšia záhada pre vás, je pre mňa odvekým klišé. Môj uhol pohľadu činí 360 stupňov a každý jeden uhol je pravý. Problémy dokážem riešiť v sekundových intervaloch, ale aby som povedal pravdu, veľa ich nemám. Keď si už nikto nevie rady, spoliehajú sa na mňa. Všetkým ukazujem smer cesty, pretože jedine ja viem, ako to v živote chodí. Nezažil som žiaden krst ohňom, strasti či neresti a predsa som tým pravým na poskytovanie životných rád a právd. Čo viem, neviem len preto, aby som nevedel, že to viem.

Čo sa týka fyzickej stránky, nestvoril ma Boh. Mojím strojcom bol určite prvotriedny a kvalifikovaný architekt. Dalo by sa povedať, že som ideálom muža s prostredným menom Kalokagatia. V spoločnosti sa všetko a každý točí okolo mňa. Som stredobodom pozornosti v každej situácii a aj keby som nebol, tak som. Som obľúbený a milovaný, nemám žiadnych nepriateľov. Tých čo mi odporujú prehliadam a tým, ktorý mi pomáhajú, pomoc opätujem. Som za každú „srandu“ a vôbec mi neprekáža, že každá „sranda“ niečo stojí. Nehľadím na následky svojich činov a ak sa mi niečo nepodarí tak som to určite nerobil ja.

Som súťaživý typ. V žiadnom športe nemám súpera a kam chodím, odtiaľ si prinášam trofeje. Som ten najvyšší level. Svojou cestou kráčam v sedemmíľových čižmách a každým rokom som o dva roky vpred. Konkurencii unikám bez použitia tlačidla „Turbo Boost“. Keď sa mi v práci nedarí, beriem spravodlivosť do vlastných rúk a prepisujem pravidlá. Ja jediný mám pravdu a ak som ju náhodou niekedy nemal, tak len preto, že som netušil, že ju mám.

Z mojich činov ostávajú iba prázdne reči. Neplním čo sľúbim a sľubujem len to, z čoho dokážem profitovať. Neberiem ohľad na ostatných a na ceste za ziskom manipulujem  ľuďmi. Neuznávam spoločnosť v ktorej žijem, no pokiaľ som na jej vrchole, dokážem s ňou koexistovať.

Som povolaním syn a úspechy druhých pripisujem sebe. Nesnažím sa zlepšovať svet, pretože si myslím, že svet nerobí nič pre mňa. Nedokážem pochopiť ľudskosť druhých a ich snahu veci meniť. Nevolím, pretože neverím v lepší zajtrajšok. Na všetko mám vlastné kritériá a ak ich niečo, alebo niekto nespĺňa, nejavím najmenšiu pozornosť. Svoj život beriem ako samozrejmosť a mojím najväčším údelom je moja existencia. Nedokážem sa vyrovnať s vedomím, že na svete je niekto viac ako ja.

Postupne zisťujem, že nie som prototypom. A čo je horšie – existujem!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

ŠPORT

Expert: Sagan je ako rocková hviezda cyklistiky

MS môže pokojne vyhrať aj sedemkrát, myslí si.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?